detaylı arama
Günün Başlıkları (0)(0)

Tozludere


 1. 1.
  Medcezirdeki Tozludere nerede?
  Medcezirdeki tozludere mahallesi nerede?

  Gerçekte olmayan bir mahalledir. Medcezir adlı dizide alt tabakanın yaşadığı İstanbul'un bir varoş mahallesini temsilen olmayan bir mahalle yaratılmış ve adına da Tozludere denmiştir. Dizinin baş kahramanı Yaman Koper bu mahalleden gelen bir gençtir.

  Bu yazı, antin kuntin tarafından, 28 Aralık Cumartesi 2013 saat 18:17'de yazıldı

  -
  antin kuntin
 2. 2.

  Bu yazı, fockewulf tarafından, 29 Aralık Pazar 2013 saat 01:13'de yazıldı

  -
  fockewulf
 3. 3.
  This is Tozludere! şeklinde bir de mottosu olabilecek kapasitede hayali mahalledir.

  Bu yazı, depderindevlet tarafından, 03 Ocak Cuma 2014 saat 23:29'da yazıldı

  -
  depderindevlet
 4. 4.
  Gerçekte varolmayan ütopik bir mahalledir. Neden gerçekte varolmayan bir mahalleyi kullanıyorlar? sorusu akla geliyor olabilir ki bu çok normaldir. Bunun sebebini de açıklayayım. Dizide herhangi bir gerçek mahalleyi kullanmıyorlar, Ataşehir'in bazı mahallelerinde çekiyorlar ama gerçek isimleri vermiyorlar. Dizideki Tozludere imajı sosyopolitik olarak alt seviye bir mahalle olarak betimleniyor. Bu mahalledeki insanlar ile suçun yolları kesişiyor. Bu mahalledeki insanlar fakirler, bu mahalledeki insanların hayatları daha bir farklı. Bu mahallenin suçluları daha bir kolay yaftalanıyor, bu mahalledeki insanlar daha bir kolay harcanabiliyor. İşte bu yüzden şu ya da bu mahalle diyerek etiketlemiyorlar. Birilerini incitmemek için sanırım yapıyorlar.

  Diğer taraftan dizinin Tuzla'da lüks bir sitede çekilen zengin kesimi bölümleri için yani o mahalle için de yukarıda yazdıklarımın aynısını yazabilirim. Ancak burada zenginin hırsızlığını daha üst seviyelerde yaptığını, fahişeliğinin de duyulmadığı gerçeği devreye giriyor.

  Bu yazı, tarafından, 11 Ocak Cumartesi 2014 saat 01:07'de yazıldı

  - -
 5. 5.
  Gazi Mahallesi, Gülsuyu Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Haramidere, Yeldeğirmeni gibi bir mahalledir. Tek farkı gerçekte varolmayışıdır. Kurgu bir mahalle oluşudur.

  Bu yazı, tarafından, 11 Ocak Cumartesi 2014 saat 17:59'da yazıldı

  - -
 6. 6.
  Bir nevi (gbkz: Haramidere)'dir. Haramidere dememek için Tozludere denmiştir.

  Bu yazı, tarafından, 15 Ocak Çarşamba 2014 saat 03:10'da yazıldı

  - -
 7. 7.
  Son çekilen bölümde Tozludere olarak lanse edilen yer tahmini olarak Ünalan Mahallesi civarında bir yerdi. Görülen manzaraya bakarak böyle bir tahminde bulundum.

  Bu yazı, tarafından, 17 Ekim Cuma 2014 saat 17:29'da yazıldı

  - -

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET