detaylı arama
Günün Başlıkları (0)(0)

Sert doku


 1. 1.
  Yunancadaki anlamı "skleros: sert", "engchyma: akıtma" olan kelimenin Almancası "Sklerenchyme", Fransızcası "sclérenchyme", İngilizcesi ise "sclerenchyma"dır.

  Bitkilerde hem primer hem de sekonder hücre duvarına sahip olan, ka­lın ve ligninleşmiş çeperli, sitoplâzma içermeyen teller ve sklereitlerden oluşmuş, genellikle ölü destek dokusuna verilen isimdir. " Sklerenkima" da denir.

  Bu yazı, tarafından, 11 Aralık Çarşamba 2013 saat 00:51'de yazıldı

  - -
 2. 2.
  Mercanlann sert dokusuna verilen addır.

  Bu yazı, tarafından, 01 Ocak Çarşamba 2014 saat 23:16'da yazıldı

  - -
 3. 3.
  --- iktibas ---

  isim, anatomi Gergin görünümlü esnek doku

  --- iktibas ---

  Kaynak: (gbkz: Güncel Türkçe Sözlük)

  Bu yazı, tarafından, 14 Ağustos Perşembe 2014 saat 00:34'de yazıldı

  - -

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET