detaylı arama
Günün Başlıkları (0)(0)

Recep Tayyip Erdoğan'ın gazeteciyi azarlaması


 1. 1.
  Ortalama her haftada bir vukua gelen olaydır ve Türkiye şartlarında yaşanılarak kanıksanmıştır. Gerçi, hâlâ bazı basın yayın kuruluşlarında "Başbakan gazeteciyi azarladı mı?", "Başbakan hangi gazeteciyi azarladı?", "Başbakan gazeteciyi neden azarladı?" türünden sorularla başlayan haberler devâm etmekte ise, bunların da belli bir süreden sonra ortadan kalkacağı beklenilir bir olaydır.

  Son olarak, yaklaşık 1 saat önce, başbakanımız, bir kadın gazetecinin "kişilerin özel evlerinin nasıl bir yetkiyle müdahale edileceği"ne yönelik sorusuna "Aynı daireyi kız-erkek paylaşımı noktasında birçok ciddi şikayetler var. Müstakil evlerde kız ve erkeklerin beraber kalması ne denli doğru?" türünden bir karşı-soruyla cevâp vermiş ve hemen ardından da son noktayı, şu sözlerle ortaya koyup "haftalık gazeteci azarlama sporu"nu sona erdirmiştir:

  "Siz kızınıza bunu hoşgörüyle karşılayabiliyor musunuz? Siz uygun buluyorsanız size hayırlı olsun. Eğer bir yasal düzenleme gerekiyorsa biz yasal düzenlemeyi yaparız. Valiliklerin yapması gerekiyorsa bunu yaparız."

  Not: Canlı izlediğim bu basın toplantısında -bu azarlanma olayıyla birlikte- ilginç bir durum daha dikkatimi celbetti: Gazeteciler, başbakana soru sorarken, ellerindeki mikrofon titriyordu.

  Aklıma kötü şey gelmez; "hastalıktır", derim...

  Bu yazı, Ansiklopedist tarafından, 05 Kasım Salı 2013 saat 20:29'da yazıldı

  -
  Ansiklopedist
 2. 2.
  " biz % bilmem neyle geldik.! "
  " hırr.! "

  Bu yazı, isik tarafından, 06 Kasım Çarşamba 2013 saat 03:00'da yazıldı

  -
  isik

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET