detaylı arama
Günün Başlıkları (6)(6)

Omurilik


 1. 1.
  Omurga içinde bulunan kanal boyunca uzanan bir sinir dokusu ..

  Bu yazı, doremifasollasi tarafından, 07 Kasım Pazartesi 2011 saat 03:39'da yazıldı

  -
  doremifasollasi
 2. 2.
  beyin uzaktan kumanda ise, omurilik de usb-bluetooth gibi.
  an itibarı insan bedeni konusunda insanlık; hayatında hiç uçak görmemiş bir kişi, kendisini boeing 737 max in içinde bulması gibi hayret ve şaşkınlığını yaşamakta.

  hele dna ve kök hücre çalışmaları(tüm din ve etik kurallar tartışmaları ile özellikle kök hücre çalışmaları sekteye uğrasa da) insan bedeni hakkında neye benzediğini dışında pek fazla bilgi sahibi olmadığımızı görüyoruz.
  omurilik için(özellikle omurilik zedelenmeleri sonucu yaşanılan felç) yaptığımız çalışmalar sonucu, bir nalbant ın estetik cerrah olma hayali seviyesindeyiz ve çok çaresiz bir durumdayız.
  her yeni buluş ve araştırma sonuçları insan yaşamı-bedeni hakkında ne kadar az şey bildiğimizi bize hatırlatıyor.

  öğrenilen her yeni şey sonucu "meğer biz çok az şey biliyormuşuz" diyerek şaşkınlığımız bir kat daha artıyor.

  Bu yazı, rabbim götür dedi tarafından, 07 Kasım Pazartesi 2011 saat 04:51'de yazıldı

  -
  rabbim götür dedi
 3. 3.
  Lâtincesi "medulla spinalis" olup, "medulla: ilik/spina: diken" anlamına gelir.Almancası "Rückenmark", Fransızcası "moelle épinière", İngilizcesi "spinal cord"dur.

  Bu yazı, tarafından, 28 Nisan Pazar 2013 saat 04:29'da yazıldı

  - -

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET