detaylı arama
Günün Başlıkları (0)(0)

En büyük penise sahip hayvan hangisidir?


 1. 1.
  Kaya midyeleri. Bu son derece gösterişsiz hayvanlar, boyutlarına göre en uzun penise sahiptir. Bunların penisleri, vücutlarının yedi katı büyüklüğüne kadar ulaşabilir.
  1220 kaya midyesi türünün çoğu hermafrodittir. Bir kaya midyesi "anne" olmaya karar verdiğinde yumurtasını kendi kabuğuna bırakır ve aynı zamanda bir miktar baştan çıkarıcı feromon salar. Yakındaki bir kaya midyesi "erkek" rolünü oynayarak karşılık verir ve devasa penisini uzatıp "dişi"nin boşluğuna spermlerini bırakarak yumurtaları döller.

  Kaya midyeleri başlarının üstünde dururlar ve ayaklarıyla yemek yerler. Çok güçlü bir yapıştırıcı kullanarak, kendilerini başaşağı vaziyette bir kayaya ya da bir geminin gövdesine tuttururlar. Kaya midyesinin ilk başta üst kısmı olarak gördüğümüz yeri aslında alt kısmıdır; bu şekilde, uzun ve tüylü bacakları, yakınından geçen küçük bitki ve hayvanları yakalar.

  Penisi büyük diğer türler dokuz kemerli armadillo (penisi, cüssesinin üçte ikisine kadar ulaşır) ve mavi balinadır; mavi balinanın penisi, balinanın kendi boyutuyla karşılaştırıldığında görece mütevazı kalsa da, 1,8 ila 3 metrelik uzunluğu ve yaklaşık 45 cm'lik çevre ölçüsüyle en büyük penis olma özelliğine sahiptir.

  Bir mavi balinadan boşalan meninin yaklaşık 20 litre olduğu tahmin ediliyor; bu meninin üretildiği testislerin her biri de 70 kg civarındadır.

  Balinaların penisleri kullanışlıdır. Herman Melville'in Moby Dick'inde (1851), balina penisinin dış derisinin, yere kadar uzanan su geçirmez bir önlüğe ( ölü bir balinanın iç organlarını temizlerken ideal bir korunak ) nasıl dönüştürülebildiği anlatılır.

  Diğer çoğu memeli gibi balinaların da penis kemiği vardır: Baculum ya da os penis. Balinaların penis kemikleriyle beraber morsların ve kutup ayılarının penis kemikleri Eskimolar tarafından kızak ayağı ya da sopa olarak kullanılır.

  Memelilerin penis kemikleri aynı zamanda kravat iğnesi, kahve karıştırıcısı ya da hediyelik eşya yapımında kullanılır. Bu kemikler şekil olarak son derece değişkendir , muhtemelen bütün kemikler arasında en değişken olanlarıdır ve memeliler arasındaki ilişkileri ortaya çıkarmaya yararlar.

  İnsanlar ve örümcek maymunları bu kemiğe sahip olmayan tek primatlardır.

  Eski Ahit'teki İbranicede penis kelimesinin bir karşılığı yoktur. Bundan yola çıkan iki uzman ( Gilbert ve Zevit , 2001 'de American Journal of Medical Gettetics'te ) Havva'nın Adem'in kaburga kemiğinden değil, penis kemiğinden yaratıldığını ileri sürdü (Yaratılış 2: 2123). Bu durum, erkeklerle kadınların neden aynı sayıda kaburga kemiğine sahip olduğunu ve erkeklerin neden penis kemiğinin olmadığını açıklıyordu.

  Kutsal Kitap'ta aynı zamanda, "Tanrı burayı etle doldurdu" ifadesi geçmektedir; burasının, penisin ve testis torbasının alt kısmından aşağıya doğru inen "yara izi" (rapbe) olduğu ileri sürüldü.

  Bu yazı, tarafından, 19 Eylül Pazartesi 2011 saat 22:13'de yazıldı

  - -
 2. 2.
  mavi balinalardır tabiki benden sonra ..

  Bu yazı, kel tarafından, 19 Eylül Pazartesi 2011 saat 22:25'de yazıldı

  -
  kel

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET