detaylı arama
Günün Başlıkları (1)(1)

Berkin Elvan'ın elinde sapanla çekilmiş fotoğrafı


/ 2 >>
 1. 1.
  Berkin Elvan'ın elinde sapan varken çekilen fotoğrafı fotoşoptur. Photoshop diye de yazsak sonuç değişmez. Çok da amatör birileri tarafından yapılmıştır. Ben bile bundan iyisini yapardım.
  Resmin normal halini yukarıda verdim... Hemen isterseniz indirin bilgisayarınıza ve büyütün. Biraz büyütünce kaşların oraya yerleştirildiğini göreceksiniz. Çevresindeki silme izlerini de göreceksiniz. Rötuş izleri olduğu gibi duruyor. 14 yaşındaki lise öğrencileri bile bundan daha iyi fotoşoplar yapıyorlar artık... Bu kadar ucuz bir işle bu kadar çok insanı kandırmaya pes doğrusu. He ben indiremem şimdi diyorsanız ben büyütülmüşünü de vereyim...
  Ayrıca bir başka hata da Berkin Elvan'ın tığ gibi bir çocuk olduğu ve göbeği olmadığı biliniyorken, bu resim göbekli bir Berkin Elvan sunuyor bize...

  Çok kötü bir iş... Cahil cühela adam işi... Ergen işi falan filan...

  Bu yazı, fuckomatikportakal tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 00:08'de yazıldı

  -
  fuckomatikportakal
 2. 2.
  Ne yazık ki bazı cahil insanlar ki bunlar arasında bu akşam evimin önünde protestoculara müdahale ederken, camdan bağıran bana da salça olan çevik kuvvet ekibi polislerinin içinde yer aldığı hatırı sayılır bir bölüm insan tarafından photoshop olduğu anlaşılamamış resimdir.

  Bunu bile bu çağda bu devirde anlayamıyorsanız; sizin o bezelye beyninize sokayım...

  Bu yazı, fuckomatikportakal tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 03:35'de yazıldı

  -
  fuckomatikportakal
 3. 3.
  Üzerindeki oynamaları görmek için uzman olmaya gerek olmayan boktan bir photoshoptur. Bakmak yeterlidir gayet berbat bir iş, hatta buna iş demek de gelmiyor insanın içinden.

  Bu yazı, Subliminalmessage tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 03:41'de yazıldı

  -
  Subliminalmessage
 4. 4.
  Resmin orijinalinin yüksek çözünürlükte olmayışının tek sebebi de bir cep telefonu fotoğrafından alınarak üzerine çalışılmasıdır. Gezi parkı eylemlerinden birinden alınmış belki de İstanbul'dan bile değil... İşin aptalca tarafı fotoğraf net değilken üzerinde çalışılan yani kaş eklenilen yerler gayet nettir. Fotoğraftaki en net yer kaşlardır. O kapkara saçlardan bile net kaşları var...

  Bu yazı, fuckomatikportakal tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 05:18'de yazıldı

  -
  fuckomatikportakal
 5. 5.
  Bugün yukardaki fotoğrafa ek olarak muhtemelen hükümet ya da yandaşı tarafından Berkin Elvan' ın gerçek yüzü başlığıyla ideo kaydı sürüldü internete. Şimdi yüzsüz şerefsizlere anlatamıyoruz. Çocuk 15-16 yaşlarında. En fazla ne yapılır? Tutuklanıp, çocuk mahkemesine sevk edilir. "Yok Bu çocuk ölmeyi gösteriye katıldığı için hak ediyor." Halt etmişsin sen!!!


  Berkin Elvan' ın gerçek yüzü

  Ben özellikle Bu olay hakkında çok yazıp çizmek istemedim. Yok efendim eve ekmek götürürken olmuş falan filan... İşin ajitasyon tarafı olabilir dedim. Ama Vicdanen bu yaştaki çocuğa ya da herhangi bir insanın kafasına gaz fişeği doğrultulup ateş edilmez. Önce bunu anlayışı kıt olan meczuplara vurgulamak gerekir. Yukadaki fotopraf ister fotoşop ister gerçek olsun ki bana göre fotoşop değil. Hiç bir vatandaş bu şekilde hayvanlar gibi öldürülmeyi haketmez. Sen teröristle pazarlık edeceksin, terörle mücadele eden komutanları içeri tıkacaksın ondan sonra 15 yaşındaki çocuğu köpekler gibi öldüreceksin veya anneleri babaları çocuklara sahip çıkmadıkları için doğuda gösteri yapan çocuklara hapiste etek giydirerek sapık mahkumlara bir güzel tecavüz ettireceksin. Biz adalet istiyoruz, adaletin uygulanmasını istiyoruz. Başka hiçbirşey istemiyoruz. Kürt, Alevi, kümlk tartışması yaratıp aksine ortalığı kan gölüne çeviren bir hükumet istemiyoruz. istemiyoruz. istemiyoruz.

  O gösteriler tıpkı dünküler gibi barışçıl olara, şiddet tırmandırılmadan yapıalbilirdi. Fakat adam okadar hasat ruhlu ki kendi menfaatine olacak şeyleri bile göremiyor. Herif diktatör arkdaşlar. Patolojik yalancı, azılı hırsız, megoloman ve yüzsüz. Bunu seçmenleri de zır cahil, ,nsanlık düşmanları ve kendileri için artık birşey yapılamaycak halde olan, yüzyılların bugüne kadar taşıdığı bozuk zihniyetlerin ürünleri. Türkiye' yi karanlık günler bekliyor. Akillik sıfatı taşıyan herkes oalyların bu şekilde tırmandırılmaması gerktiğinde hemfikirdir. Siz normalleşmeyi çok sağlarsınız. Açılımınızı alın doğruca dışkıladığınız deliklerinize sokun. Kaş yapacğım derken göz çıkarttınız. Bunu saflığınızdan değil, hırslarınıza yenik olarak ve beceriksiz, basiretsiz olarak pratiğe koydunuz. Çocuk herşeyden önce çocuktur. Devlet azılı suçlular gib suç işlemez.

  Bu yazı, fockewulf tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 12:35'de yazıldı

  -
  fockewulf
 6. 6.
  Elinde sapan olduğunu varsayalım; sonuç ? Bununla mı savunacaksınız kendinizi ?
  Rabia için havaya kaldırdığınız eller götünüze mi kaçtı da şimdi yoklar? İnsafınız kurusun...

  Bu yazı, sokranmasokrates tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 13:22'de yazıldı

  -
  sokranmasokrates
 7. 7.
  Su testisi su yolunda kırılır yorumlarından çok da farklı olmayan tipik akepe tipi bürokrat incilemesi için: AKP Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit'in Berkin Elvan yorumu.

  Çocuğun ölümü üzerinden kan donduran vicdansı Rabiacı Vahabi gerizekalıların yorumları için : Berkin Elvan Hakkında Sosyal Medyadaki Yorumlar.

  Ulan gavatlar, Mısır ve Suriye' de ölenler için taraf tutanlar olarak aslında kendi sünni cephenize ait kayıplar için bile üzlürken kesinlikle içten değilsiniz. Sizin içinizde bir nefret var, sadece onu yönlendiren başınızda sizlerden daha gavat birileri var. İçinizdeki nefret önü alınmaz histeri krizlerine dönüşüyor. Kendinizden bukadar bihabersiniz. Vicadnınız olsa bu çocuğa da üzülürdünüz. İnsalıktan nasibini almamış irticacı köpekler sizi. Yalansınız, bir numaranız yok, vasfınız yok, bu ülkeye katma değeriniz yok. Bok makinasısınız sadece.

  Hiç öyle çocuğun elinde sapan var, bakın görünüzmü pkk' lı terörist ayaklarına yatmayın. Sizin işbirlikçi Şuayyib o sizin aşılmadığını zannetiğiniz sınırları aştı bile. Teröristle pazarlığa oturan, Suriye'de köktenci leş kargalarını besleyen O' dur. Sizler de O' nun hırsızlığına ve katilliğine ortak çıkıyorsunuz. Sizin iradenizle bu çark dönmez.

  Bu yazı, fockewulf tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 21:07'de yazıldı

  -
  fockewulf
 8. 8.
  Gerçek resmin gelmesiyle daha net bir şekilde açıklama ve anlatma fırsatı bulabileceğimiz fotoğraftır.

  İşte bu fotoğraf üzerinden artık daha kolay anlatabiliriz. Ancak şunu da söylemek gereklidir ki ilk yorumladığım resmin ardından bu resim biraz daha farklı. Çünkü bu resim aslında piyasaya sürülen orijinal resim... Bu resim daha net... Bu yüzden işimiz daha kolay olacak.

  Önce resmin orijinalini verelim;  Görüldüğü üzre gayet iyi bir çözünürlük var.. Biraz daha iyi çözünürlükle verebilseydi yapan ergen hepten ipliği pazara çıkacaktı ama onu da yapmamış...  Neyse bu kadarı da yeterli.. En belirgin iki noktayı verdim... Daha üzerine çok konuşabilirim ama bu iki nokta bile yeterli... Resim gayet amatörce yapılmış iş bitirilip izler örtülememiş. Rötuşlar yeterince iyi yapılamamış. Benzer bir çalışmayı 1 saatte hatasız yapabilecek İstabul'da 1000 kadar kişi vardır. Neyse ki onlara gitmemiş eldeki Ak Gençlerle halledilmiş !!! E sonuç da bu oluyor...

  Bu yazı, fuckomatikportakal tarafından, 12 Mart Çarşamba 2014 saat 23:44'de yazıldı

  -
  fuckomatikportakal
 9. 9.
  Mürsel Çoban adlı kişinin çektiğini iddia eddiği fotoğraftır ve yalan söylemektedir. Yalan söylediğini de yukarıda ispatladım. Bu fotooğraf eğer orijinal ise getirsin bu eleman bilgisayarını bana ispatlasın. Çünkü orijinal ise elinde ispatı vardır. Dijital makine ile çekmiş olsa dahi ispatı o dijital makineden aktarım yaptığı bilgisayarda halen durmaktadır. Tabi ben bunun yalan olduğunu gözlerimle görmüş bulunmaktayım.

  İşte kendisinin açıklaması aşağıda... İsterseniz zahmet etmeyin okumaya çünkü yalan söylüyor....

  "Bu fotoğrafı çekerken ne ben nede bu ülke seni tanımıyorduk kara çocuk. Okmeydanı'nda ölümünden sorumlu olan Başbakan'ın gelişi protesto ediliyordu. Ve ben deklanşöre basmışım kadrajımda bu ülkenin günlerdir uyanmasını beklediği Berkin Elvan'nın olduğunu bilmeyerek. Rahat uyu Berkin rahat uyu kara çocuk, kardeşlerin, abilerin, ablaların katillerden hesap soracak ! Fotoğrafı Berkin vurulmadan 17 gün önce (29 Mayıs)
  Okmeydanı'nda çekmişim. 2 ay önce fotoğrafları düzenlerken şans eseri denk geldim.

  daha on beşinde, ömrünün baharında. ölüm daha çok uzak yaşına. umut onunla, sevinç onunla, gelecek onunla. yükselsin diye erdemin bayrağı semalarımızda, onbeşin de, ömrünün baharında, yüreğine doldurup umudu, düştü hasretinin ardına... erken büyüyor çocuklarımız. on beş yaşında direnişçi, on altısında bir kahraman. öyle bilge, öyle insan. gözlerinde gökyüzünün yedi rengi..."

  Bu yazı, fuckomatikportakal tarafından, 13 Mart Perşembe 2014 saat 00:13'de yazıldı

  -
  fuckomatikportakal
 10. 10.
  Photoshoplu ya da değilinden öte fotoğraftakinin Berkin Elvan olmadığını düşünüyorum. Resmen 20li yaşlarında göbekli bir delikanlı bu yav!?

  Bu yazı, talamasca tarafından, 13 Mart Perşembe 2014 saat 00:53'de yazıldı

  -
  talamasca
 11. 11.
  Fotoğraf sahtedir. Birden fazla hatası vardır. Bu fotoğrafı çektiğini söyleyen Mürsel Çoban adlı şahıs yalancının önde gidenidir.

  Şimdi hepsini madde madde açıklayacağım.  1 - Fotoğraf gerçek ise neden plakalar gizlenmiş bilerek bozulmuşlardır.

  Fotoğrafta bir adet kamyonet bir adet de van otomobil vardır. Ancak bu otomobillerin plakaları net değildir. Net olmaları zaten gerekmiyor bu doğru, yanlış olan şey ise net olmayan otomobillerdeki hiç bir çizgide yamukluk olmadığı halde sadece ve sadece plaka bölümlerinde bir yamukluk söz konusudur. Neden orada bir yamukluk vardır.

  Ben olması gerekeni ve fotodakini bir hatırlatmak için resim veriyorum burada;  Bizim plakalarımızın tamamı dümdüz bir mavi çizgiye sahiptir sol baş tarafta.

  Peki plakalar neden görülmüyor ya da öyle o bölümlerinde bir oynama var? Birkaç sebep olabilir.

  A -) 34 plaka olmayabilirler.
  B -) Türk Plaka olmayabilirler

  Geçiyorum bu maddeyi.

  2 - Fotoğraf gerçek ise neden sadece 1 tek pozdur. Bir fotoğrafçı böylesi bir kişiyi kamerasının merkezine aldığında ki bu fotoğrafta almıştır, deklanşörüne bir kaç defa basar. Demek istediğim; fotoğrafçı birisinin fotoğrafını çekmeye karar verip ona zoom yaptığında ki burada diğer tüm görüntülerin flu oluşunun sebebi bu kişiyi merkez alan bir foto çekilmesidir. Bu fotonun yıldızı bu kişidir. Böyle hedefli olarak çekilmiş fotoğraflarda başka pozlar da olur. Tekrar tekrar basar deklanşöre. Başka pozları da olmalı yani, onlar nerede? Bir tek bunu mu yapabilmiştir yoksa?

  3 - Fotoğraf eğer gerçek ise diğer tüm resimlerde tığ gibi olan çocuğun neden göbeği vardır?

  4 - Bu fotoğraf gerçek olsaydı ve bu fotoğrafı çeken şahıs fotoğrafçı olsaydı, bir şey hemen dikkatimizi çekmezdi. Fotoğraftaki kişinin boynu bir hayli kısadır. Tıpkı İnka ırkı hani şu Kolombiyalılar, Venezuelalılar, Meksikalılar falan gibi boyunsuz birisi olduğu göze çarpıyor. Oysa Berkin Elvan'ın kısa bir boyna sahip olmadığını görüyoruz. Boyun deyip geçmeyin, insan vücudunun güzel görünmesinde çok önemlidir. Uzunu da kısası da çok sırıtır. Profesyonel fotoğrafçı olduğunu iddia eden bu şahıs yalan söylemeseydi bu gerçeği rahatlıkla görebilirdi. Ya fotoğrafçı değil, ya profesyonel değil ya da adam değildir.
  5 - Buraya kadar zaten fotoğrafın gerçekliğini kâfi miktarda sorguladım ve en ufak bir şüphem bile yok ama istediğim kazara bu yazıyı okuyan kimselerin de içlerinde şüphenin kırıntısı kalmasın. O yüzden tekrardan yapmak yerine yukarıda bir başkasının yaptığı resmi kullanacağım ve bir iki son nokta yazacağım...

  O bandana öyle bağlanmaz. Bandana değil sadece bir t'shirt falansa da yine öyle durmaz. Kulağının altından o bandanayı öylesine sıkı bağlayıp kimse geçirmez. Duruş şekli ve formu tamamen yanlış. Bunun içerisinde kişi rahat gezemez. Bir bozukluk var ve bu bozukluğun sebebi de resmin oynanmış oluşu. Diğer önemli nokta ise resim büyütülünce sağ kaşın bitiş çizgisi çiftleşiyor. Yukarıdaki bir başka kaş ile. Sağ kaşın başlangıç noktası da yani alnın ortasında da yukarıdaki resimde de gösterildiği gibi net bir rötuş izi var. Gerçekdışı bir şekilde orada kendisini sobelettiriyor.

  Bir de o sağ kulağın hali ne öyle Berkin'in sağ kulağı sivri değil aksine düz bütün resimlerinde.  6 - Resimdeki kişinin suratı 14 yaşından çok 20'lerle otuzların ortasında gibi bir imaj veriyor, hele ki vücuduyla birleşince tam oluyor o imaj. Göbek falan almış başını gidiyor. Berkin ise hemen hemen her gerçek fotoğrafında yaşını yani 13-16 arası bir görünümü veriyor.


  Ben resmin içerisinde son derece tanıdık iki adet otomobil varsa da ( ford connect birisi ) bu resmin orijinalinin Türkiye'de bile çekilmediğini düşünüyorum.

  Bu yazı, 3. Sefil Şahıs tarafından, 13 Mart Perşembe 2014 saat 03:36'da yazıldı

  -
  3. Sefil Şahıs
 12. 12.
  o sapan yalancının götüne girsin.

  Bu yazı, rabbim götür dedi tarafından, 13 Mart Perşembe 2014 saat 07:01'de yazıldı

  -
  rabbim götür dedi
 13. 13.
  "Orta-Zekâlılar Cenneti"ndeki "Tanrı"nın yahut "melek"lerinin, kulları biraz daha afyonlamak amacıyla basında kullandığı ve böylelikle onun faşizm adına enformasyonda sınır tanımamazlığını bir kez daha gösterdiği fotoğraftır.

  Bu yazı, Hayvanherif tarafından, 14 Mart Cuma 2014 saat 17:38'de yazıldı

  -
  Hayvanherif
/ 2 >>

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET