detaylı arama
Günün Başlıkları (6)(6)

Baattin Marley


 1. 1.
  Uykusuz adlı karikatür dergisi yazarı Uğur Gürsoy'un son zamânlarda pek meşhûr olmuş tiplemelerinden birisidir; ki sosyal-paylaşım sitelerinde, işbu tiplemeden vecizeler(karikatürleriyle birlikte) sıklıkla paylaşılır da durur.

  Bu arada merak da edilir: "Baattin Marley kimdir?" diye... Kısaca söyleyelim: Sıradan bir Türk insanı. Yani şiirler yazan, kendi halinde özlü sözler ortaya koyan ve tüm bunları Facebook yahut diğer sosyal-paylaşım sitelerinde yayınlamaktan geri durmayan insanımız...

  Örnek:


  Bu yazı, Ansiklopedist tarafından, 08 Kasım Cuma 2013 saat 15:44'de yazıldı

  -
  Ansiklopedist
 2. 2.
  Bıkkınlık getirdiği vatandaşların sosyal paylaşım sitelerinde şu türden bir karikatürü kullanmasına sebep olan kişidir:

  Bu yazı, Ansiklopedist tarafından, 10 Kasım Pazar 2013 saat 11:02'de yazıldı

  -
  Ansiklopedist
 3. 3.

  Bu yazı, Ansiklopedist tarafından, 11 Kasım Pazartesi 2013 saat 02:15'de yazıldı

  -
  Ansiklopedist
 4. 4.
  Şu sıralar en popüler karikatürdür. Sebebi var.

  Bi sorun "neden?" diye.

  Çünkü yeni bir çizime ihtiyaç olmaksızın baloncuğun içerisine mesajı veriyorsunuz. Herkes baloncuğun içine yerleştiriyor istediğini ve baattin marley bu yüzden kullanışlı oluyor.

  Facebook'da an itibarı ile Baattin ya da Baattin Marley gibi isimleri olan 100'ün üzerinde sayfa bulunmakta. Bu sayfaların yaptıkları ya Baattin Marley'in orijinal hallerini paylaşmak ya da kutucukların içine kendi metinlerini yerleştirerek yayın yapmak. Anlayacağınız Baattin güzel bir yol açmış durumda.

  Birkaç karikatür vereyim ben de;

  Bu yazı, fuckomatikportakal tarafından, 12 Kasım Salı 2013 saat 23:47'de yazıldı

  -
  fuckomatikportakal
 5. 5.
  Kesinlikle twittercı neslin ihtiyacı olan tek espriyi içine yerleştirebildiğiniz muhteşem karakterdir. Kendisinden sonra gelecek karakterlere de öncülük edecektir. İleride benzer karakterleri bolca göreceğiz.

  Bu yazı, William the Bekir tarafından, 18 Kasım Pazartesi 2013 saat 06:49'da yazıldı

  -
  William the Bekir

Dolu Sözlük 2011

Dolu Sözlük içerisinde yer alan, Dolu Sözlük tarafından derlenen bilgiler tamamı ile doğru ve gerçektir.Tümünün akademik temeli ve meşru bir kaynağı vardır.t kullanıldığında kaynağın gösterilmesi zorunludur.Dolu Sözlük içerisindeki kullanıcıların yazdıkları ya da yazacakları yorumların,konuların gerçekliğini Dolu Sözlük garanti etmez,kullanıcılar Dolu Sözlük te eğlence amaçlı,çeşitli paylaşımlar ve yorumlar yapabilir bunlardan doğacak tüm hukuki durumlarda Dolu Sözlük sorumlu değildir.Kişiler kendi yazdıklarından sorumludurlar.Dolu Sözlük kanunlara saygılı fakat yasakçı zihniyete karşıdır.Daha fazla özgürlük naraları arasında daha fazla yasakçılık zihniyetine kesinlikle karşıdır.Dolu Sözlükteki içerik küçükler için zararlı da olabilir.Dolu sözlük 18 yaşından küçüklerin kayıt olamayacağı bir sayfadır.
MOBiL SiTE | KULLANIM ŞARTLARI | GİZLİLİK İLKELERİ | SIK SORULAN SORULAR | HAKKIMIZDA | KORKUSiTESi.COM | HANGiFiLM.NET